O naší škole

Před staletími se Kung-fu používalo k ochraně vlastního života, majetku a cti. Bojovníci Kung-fu museli být silní, odvážní a svůj trénink brali velmi vážně. V dnešní době už na nás nečíhá smrtelné nebezpečí za každým rohem, výzvy se částečně změnily.

Přesto chceme, aby naši žáci byli bojovníky, kteří dokáží zvládnout náročné výzvy, posouvat se a překonávat sami sebe. Cílem našeho tréninku je silné a zdravé tělo a odolná mysl. Trénujeme nejenom formy, ale i to, jak dovednosti a znalosti předávané po staletí využít k ochraně svého zdraví a života na ulici. K náročnému fyzickému tréninku přidáváme dechová cvičení a meditace na zklidnění a uvolnění vašeho těla. Naučíme vás, jak tyto atributy přenést do každodenního života tak, abyste lépe zvládali napětí a stres ve škole či v práci.

Trénink Kung-fu je celoživotní záležitost. Zahrnuje spoustu aspektů a rozvíjí člověka v mnoha rovinách. Kung-fu se dříve předávalo v rodinných klanech. Z otce na syna, z učitele na žáka. Také u nás máme skvělou partu lidí, kteří na sobě neustále pracují a budou vám pomáhat. Jak jednotliví trenéři, tak i vaši kolegové. Získáte nové přátele i skvělou partu lidí pro další aktivity mimo tréninky. Bojová umění jsou spjata i s tréninkem morálních aspektů – pro nás je důležitý zejména respekt a zodpovědnost.

Mimo pravidelné tréninky pořádáme přednášky či promítání, tematické semináře, víkendové a celotýdenní soustředění a tábory.

Letní soustředění 2019

Více se o Kung-fu a rodině Lam, se kterou trénujeme dozvíte zde.

Sifu Jiří Holáň

Jiří Holáň„Vyrůstal jsem v 90. létech na Kung-fu filmech, kde hlavní hrdina na začátku slabý fyzicky i mentálně se pomocí tréninku stává bojovníkem, který časem dokáže porazit své soupeře i sám sebe. To byla moje hlavní motivace k tréninku a vzdělávání se jak v minulosti tak, i v současné době.
Krom čínského Kung-fu se věnuji i reálné sebeobraně, meditacím a Čchi-kungu. Díky nedávným úrazům se teď více věnuji studiu funkčního posilování a rehabilitačním cvičením. Mým cílem a snem je pomáhat ostatním v jejich růstu nejenom na tréninku.“

Hlavní trenér Hung Gar Kung Fu Školy Brno.

Od roku 2007 osobní žák Velmistra Lam Chun Singa z Hong Kongu.

Několikanásobný mistr a vicemistr ČR ve wushu, vítěz CZ Open 2012.

Trenérská licence 2. třídy (FTVS – UK Praha).

Je instruktorem sebeobranného systému Urban Combatives.

Je instruktorem systému RED ZONE (Level 1).

Je instruktorem RBSD (Real Based Self Defence).

Je certifikovaným DNS isntruktorem

Vede pravidelné tréninky sebeobrany pro děti a dospělé v Brně.

Zkušenosti s ochranou osob a majetku.

Pedagog volného času, absolvent kurzu sportovní a regenerační masáže.

Zdravotnická školení ZDrSEM, CACM a další.