O naší škole

Před staletími se Kung-fu používalo k ochraně vlastního života, majetku a cti. Bojovníci Kung-fu museli být silní, odvážní a svůj trénink brali velmi vážně. V dnešní době už na nás nečíhá smrtelné nebezpečí za každým rohem, výzvy se částečně změnily.

Přesto chceme, aby naši žáci byli bojovníky, kteří dokáží zvládnout náročné výzvy, posouvat se a překonávat sami sebe. Cílem našeho tréninku je silné a zdravé tělo a odolná mysl. Trénujeme nejenom formy, ale i to, jak dovednosti a znalosti předávané po staletí využít k ochraně svého zdraví a života na ulici. K náročnému fyzickému tréninku přidáváme dechová cvičení a meditace na zklidnění a uvolnění vašeho těla. Naučíme vás, jak tyto atributy přenést do každodenního života tak, abyste lépe zvládali napětí a stres ve škole či v práci.

Trénink Kung-fu je celoživotní záležitost. Zahrnuje spoustu aspektů a rozvíjí člověka v mnoha rovinách. Kung-fu se dříve předávalo v rodinných klanech. Z otce na syna, z učitele na žáka. Také u nás máme skvělou partu lidí, kteří na sobě neustále pracují a budou vám pomáhat. Jak jednotliví trenéři, tak i vaši kolegové. Získáte nové přátele i skvělou partu lidí pro další aktivity mimo tréninky. Bojová umění jsou spjata i s tréninkem morálních aspektů – pro nás je důležitý zejména respekt a zodpovědnost.
Mimo pravidelné tréninky pořádáme přednášky či promítání, tématické semináře, víkendové a celotýdenní soustředění a tábory.


Letní soustředění 2019

Více se o Kung-fu a rodině Lam, se kterou trénujeme dozvíte zde.

Sifu Jiří Holáň

Jiří Holáň„Vyrůstal jsem v 90. létech na Kung-fu filmech, kde hlavní hrdina na začátku slabý fyzicky i mentálně se pomocí tréninku stává bojovníkem, který časem dokáže porazit své soupeře i sám sebe. To byla moje hlavní motivace k tréninku a vzdělávání se jak v minulosti tak, i v současné době.
Krom čínského Kung-fu se věnuji i reálné sebeobraně, meditacím a Čchi-kungu. Díky nedávným úrazům se teď více věnuji studiu funkčního posilování a rehabilitačním cvičením. Mým cílem a snem je pomáhat ostatním v jejich růstu nejenom na tréninku.“

 

Hlavní trenér Hung Gar Kung Fu Školy Brno.

Od roku 2007 osobní žák Velmistra Lam Chun Singa z Hong Kongu.

Několikanásobný mistr a vicemistr ČR ve wushu, vítěz CZ Open 2012.

Trenérská licence 2. třídy (FTVS – UK Praha).

Věnuje se tréninku Urban Combatives (reálné sebeobrany) pod vedením Lee Morrisona.

Je instruktorem systému RED ZONE (Level 1).

Je instruktorem RBSD (Real Based Self Defence).

Vede pravidelné tréninky sebeobrany pro děti a dospělé v Brně.

Zkušenosti s ochranou osob a majetku.

Pedagog volného času, absolvent kurzu sportovní a regenerační masáže.

Zdravotnická školení ZDrSEM, CACM a další.