Kung-fu letní škola 2024

kung-fu blatiny
kung-fu letní soustředění 2022

Termín: 13. 7. – 20. 7. – Blatiny 33 (u Žďáru n. Sázavou)

Letní škola 2024 (LŠ) je určena pro všechny naše cvičence. V případě volné kapacity se mohou přidat i jejich rodinní příslušníci, či známí. Standardně se mohou přihlásit děti starší osmi let. Pokud jsou děti samostatné, či mají doprovod, mohou i mladší.

Ubytování

Chata VHS Brno – vícelůžkové pokoje, jednodušší vybavení, rekonstruované sociální zařízení společné, společenská místnost, vybavená kuchyně. Fotky z ubytování najdete zde.

Platba a registrace

Cena: 5600,- Kč (6100,- při platbě zálohy po 20. 6., hlásit se je možné i poté, a to až do vyčerpání kapacity).

 • Účastníkům 18+ stačí pro registraci zaslat nebo donést zálohu.
 • Všichni pod 18 let se pro účast na soustředění registrují zde. Systém vám pošle platební údaje a zároveň další informace potřebné pro rodiče (registrace začne 15. 3.).
 • Na soustředění se přihlásíte složením zálohy 1500,- Kč. Záloha je vratná do 20. 5. v plné výši. Po tomto datu je možné ji přesunout na jinou osobu.
 • Storno poplatek méně než 14 dní před začátkem akce je 2500Kč. 
 • Doplatek částky do 30. 6. na účet nebo hotově.
 • Po dohodě je možno přijet i na část LŠ (cena 950,- Kč/den včetně ubytování, stravy a tréninků, při nahlášení po 20. 6 pak 1050,- Kč/den).
 • Není problém přijet na LŠ o den později, či odjet o den dříve, každopádně nám dejte vědět.
 • Pokud přijedete na část LŠ a nevíte ještě přesně dny, doplatíte zbytek financí na místě – prosím, dejte vědět dopředu, že je to Váš případ a také zhruba které dny dorazíte. Každopádně přednost s výběrem postelí mají lidé, kteří jedou na celé soustředění.
 • V případě potřeby je platbu možno zaplatit ve více splátkách – kontaktujete prosím Jirku.
 • Zároveň hledám několik lidí na výpomoc na soustředění, kteří si tím pádem část ceny mohou odpracovat.
 • Akci i zálohu je možné hradit pomocí „Rodičovských voučrů“, je nicméně nutné zadat platbu do systému co nejdříve (nejpozději 20. května).

S sebou

Spacák, případně i polštář, či prostěradlo. Dále plavky, opalovací krém či čelovka.
Tréninkový oděv na ven, cvičí se (téměř) za jakéhokoliv počasí.
Prosím, nedávejte dětem s sebou cennosti – zejména elektroniku. Sladkosti a slanosti děti odevzdají při příjezdu, ze společného „banku“ dostanou každý den drobný příděl. Sladké nápoje (Cola, Kofola,…) rovnou vrátíme rodičům. Děkujeme za pochopení :).

Strava

Obědy a večeře (polévka, hlavní jídlo) přímo na chatě (plán je opět vlastní kuchař). Jednoduchý koncept, většinou maso plus příloha. V případě zájmu je možno jídlo odhlásit, ale pouze na celý pobyt (sleva 1000Kč z ceny). Vzhledem k tomu, že kuchař bude pro přípravu obědů využívat obě kuchyně, je možno kuchyňku využívat k přípravě vlastních pokrmů pouze omezeně a po domluvě!

Bohužel nejsme schopni připravit vegetariánskou či veganskou stravu, jiná dietní omezení prosím řešte s Jirkou.

Děti do 12-ti let mají zajištěny i snídaně a svačiny kdykoliv během dne včetně ovoce a zeleniny. Junioři od 13-ti do 18-ti let si mohou tyto přiobjednat za doplatek 450,- Kč.

Doprava

Dopravu si zajišťuje každý individuálně. Pokud poptáváte nebo nabízíte dopravu, dejte vědět Jirkovi, zkusí vás s někým zkontaktovat.

Ostatní

V dosahu jsou 3 – 4 restaurace, kavárna/cukrárna, jízdárna, skály na lezení, rybník, ping pong, ohniště, hřiště na volejbal… Vhodné je drobné kapesné, neberte si prosím cennosti.

Program

Tréninky různého zaměření po celý den. Některé povinné, jiné volitelné. Vybírat můžete z kondičních tréninků, tréninků sebeobrany, sportovního boje, kung-fu forem, tréninků základů. Dále bude zahrnut strečink a dechová cvičení (čchi kung) či meditace a masáže. A samozřejmě každovečerní výzvy :D.

Mimo tréninky samozřejmě budou k dispozici karetní a deskové hry, budeme promítat fotky a filmy, čeká vás filozofický večer i bečička (nebo tři) ve sklepě ;).

Organizace

Tréninky začnou v sobotu odpoledne od 17.30 hod. (od 16.00 hod. je možno se ubytovávat), poté večeře.

V pátek 19. 7. proběhne od 17.00 hodin závěrečná exhibice všech účastníků soustředění. Zváni jsou rodiče i kamarádi. Následně večer proběhne opékání a další program. Přespání dle volné kapacity je možné v rámci areálu uvnitř či na pozemku po domluvě.

V sobotu ranní trénink, balení, úklid a odjezd v 10.00 hodin.