Národní turnaj ve Wushu Slovensko

Národní turnaj ve Wushu Slovensko

V sobotu 18. dubna 2015 proběhl na Slovensku Národní turnaj ve WuShu, který pořádal oddíl Wu-shu centrum Stará Turá a Slovenská asociace Čínkého Wushu. Zástupce slovenských oddílů bojových umění potkáváme také na soutěžích u nás v Česku, kde získávají hezká umístění v různých kategoriích, včetně tradičních jihočínských. Proto jsme se vypravili na Slovensko, porovnat úroveň našich závodníků se slovenskou komunitou bojových sportů.

Naše malá výprava představovala jediný zahraniční oddíl, který se této významné soutěže účastnil a můžeme již nyní říct, že se ctí. Všichni naši závodníci (Simon Sedlák, Aneta Titzová a Alžběta Rouzková) ve svých kategoriích získali medailová umístění. Celkem jsme přivezli dvě zlaté, dvě stříbrné medaile a jeden bronz. Název Hung Gar Kung-fu Škola Brno se letos výrazně zapsal do historie této soutěže. Ostatně i reakce některých rozhodčích a vedoucích slovenských oddílů nás mile překvapila. Jméno našeho sifu a styl Hung Gar rodiny Lam členové našeho oddílu prezentovali nadmíru úspěšně.

Soutěž můžeme celkově velice pozitivně ohodnotit. Perfektní organizace, přátelská atmosféra a upřímný zájem pořadatelů o soutěžící byl příkladný. Vše probíhalo bez zbytečných průtahů a odpoledne jsme skočili oproti propozicím dokonce o něco dříve. Hezký den a úspěšná prezentace našeho oddílu, co více si přát.

Fotogalerie z Národního turnaje (stránky Google+).

Národní turnaj ve Wushu Slovensko