Rok vodního hada

Rok hada 2013

9.2.2013 – 30.1.2014 (podle lunárního kalendáře)

rok-vodniho-hadaHad je jedno z nejkomplikovanějších znamení čínského zvěrokruhu. Had umí okouzlit a udělat dojem. Je záhadný a moudrý, miluje intriky a tajemství. V mnoha kulturách je had považován za strážce podzemních pokladů, nebezpečného protivníka a moudrého rádce. Podle čínské astrologie had představuje jinský oheň. Každý rok má i svůj dominantní prvek. V roce 2013 je to jinská voda, a proto máme rok vodního hada. Prvky oheň a voda spolu bojuji. Ovšem na rozdíl od janských roků, konflikty jinského roku probíhají skrytě pod povrchem.

Hadí intriky mají vysokou úroveň inteligence. Rok 2013 bude přát špionážím, tajným službám a spolkům. Had nesnáší hloupost. Proto za neuvážená a hloupá rozhodnutí budeme muset v roce 2013 platit dvakrát. Dařit se bude různým vzdělávacím a školicím agenturám a střediskům. V roce 2013 nás svět potěší novými řešeními starých problémů velkým množstvím inovativních revolučních nápadů a vynálezů. Had se považuje za znalce a milovníka krásy, módy a umění. V roce 2013 budeme více pečovat o svůj vzhled, více utrácet za kvalitní a luxusní věci. Bude se dařit zábavnímu a hernímu průmyslu.

Had rád poznává nové věci a voda, jakožto prvek je spojen s dopravou. Tato kombinace přinese více příležitostí pro cestování. Ovšem pozor na cestování po vodě! V roce vodního hada se totiž nedoporučuje. Vzhledem ke zvýšenému pohybu lidí lze v roce 2013 celkově očekávat více dopravních nehod. V roce vodního hada může být více problémů s elektřinou, jakožto zkraty, výpadky a poruchy. Příroda může překvapit nějakým tím tornádem, hurikánem nebo záplavami.
Mezilidské vztahy v roce vodního hada budou složitější. Rok 2013 není příliš vhodným rokem pro svatby. Výjimku tvoří dlouhodobé časem prověřené partnerské vztahy. Neboť had se považuje za velkého svůdníka. A voda, prvek roku 2013, tuto hadí vlastnost ještě více zesiluje. V roce 2013 lze očekávat více nevěr, a proto i více rozvodů a rozchodů. Na druhou stranu rok přinese i více romantiky a krátkodobých románů.
Opatrnost, vypočítavost a umění zasáhnout ve správný okamžik jsou kvalitami, které se vyplatí v roce 2013. V roce vodního hada bude třeba více času a pozornosti věnovat detailům. Kvalita vyhraje nad kvantitou. Budeme se více věnovat zdraví a zdravému životnímu stylu. Zvláštní pozornost bude třeba věnovat kardiovaskulárnímu systému a imunitnímu systému.
Had je nevyzpytatelné zvíře a proto se v roce 2013 nevyplatí příliš riskovat. Úspěšným v roce vodního hada bude ten, kdo se umí zeptat a využit moudré rady. Jedná se o vhodný rok pro studium, rozšíření svých obzorů, věnování duchovním praktikám, vzdělávání a poznávání. V roce vodního hada budou lidé více komunikovat, bude se dařit informačním technologiím. Nebude to snadný rok, rozhodně ale bude pestrý a zajímavý.