Další rok Kung-fu je za námi

Vše nejlepší do nového Kung Fu roku

Máme tady nový rok, tak se sluší lehce sesumírovat ten, co právě končí. 🙂

Rok 2015 byl z mého pohledu skvělý! Stojí za tím spousta práce a úsilí nás všech.
Předně – získali jsme nové tréninkové prostory. Takže každý může opět chodit na tréninky, které preferuje, a myslím, že je z čeho vybírat – Kung-fu tréninky, tréninky se zbraněmi, tradiční čínské otužování a posilování – Ling Gung, kontaktní boj Sandu, zápas na zemi grappling, tréninky dětí a konečně i moji oblíbenou sebeobranu a neméně oblíbený trénink dechových cvičení – čchi kung, ke kterému připojujeme i meditace.

Máme spoustu talentovaných nových lidí i dětí a starší žáci taky slušně makají. 😉 Akcí mimo pravidelné tréninky bylo taky více než dost – exhibice, workshopy, filosofické a herní večery při čaji, semináře, soustředění a samozřejmě vrcholná akce léta – týdenní soustředění se šedesátkou skvělých lidí. Akce plná tréninků od rána do večera, mezitím pohodička, nějaké ty hry, pivečko navečer a to vše téměř na samotě v srdci vysočiny.

Závodnický tým se opět rozjel naplno – loni jsme vysekali 38 medailí a máme zálusk na další! Rozjeli jsme nový program pro budoucí instruktory – mám z něj skvělý pocit a těším se na další práci.

Osobně mě velmi těší zájem lidí pracovat na sobě a pomáhat i ostatním lidem v oddíle či pomáhat s chodem školy. Co je cennější – spoustu akcí jste si zorganizovali sami pro sebe. Takhle podobně to funguje i v Číně – takový ten rodinný systém – že se nevidíme jen na trénincích, ale pácháme hodně věcí i ve volném čase.

Myslím, že partu máme skutečně jedinečnou – na vánoční besídce se opět ukázalo dost lidí, kteří již dávno necvičí, ani třeba v Brně už nebydlí, ale kteří si rádi udělají čas zavítat mezi své kamarády. Mezi lidmi tu vznikají pevné vazby – letos proběhly čtyři svatby párů, které se seznámily u nás na tréninku. Možná bych měl vážně začít uvažovat i o založení seznamky.:)

Kung-fu je o vytrvalé práci na sobě samém, tak si do roku 2016 přeji ať nám to nastavení a směr vydrží a určitě nebudu sám, kdo se těší na akce další – jak ty tréninkové, tak mimo tělocvičnu. Rok 2016 bude plný nových výzev, zkušeností, možností poznat nové lidi a rozšířit si obzory a uteče velmi rychle, tak chytněme příležitosti za pačesy a hurá na to!
 Jirka

Vše nejlepší do nového Kung Fu roku