Seminář sebeobrany

Sebeobrana v Brně

V březnu proběhl v prostorách naší tělocvičny skvělý seminář zaměřený na základy sebeobrany pod vedením Martina Mikoláška (je (hlavním trenérem RBSD Czech Republic), Lukáše Wolfa, Petra Santlera a Jirky Holáně  naší školy Kung Fu. Byl to skvělý úvod do problematiky sebeobrany pro úplné začátečníky i pokročilé.

Během tříhodinového workshopu jsme si ukázali jak konflikt vzniká, jak si agresoři vybírají své cíle, jakým způsobem se snažit konfliktu předejít a v případě, že to není již možné tak hlavní způsoby co nejefektivnějšího boje. Součástí byl samozřejmě nácvik reálných situací a simulace boje až do jeho úspěšného ukončení.

Sebeobrana se bohužel stává součástí našeho běžného života a nemá cenu zavírat oči před zvyšujícím se počtem útoků se stále větší brutalitou. Jen pokud budeme znát motivaci a vzorce chování agresorů a budeme se pravidelně účastnit podobných akcí máme šanci v se takových konfliktních situacích správně rozhodnout jak je řešit a případně uspět v boji.

Pro zájemce o reálnou sebeobranu založenou na praktických principech a postupech získaných z praxe je tu klub Combatives Brno, který v prostorách naší tělocvičny provádí výcvik pro začátečníky i pokročilé.