Rok ohnivé opice

rok ohnivé opice

8. 2. 2016 – 27. 1. 2017

Rok 2016 je dle čínského kalendáře rokem ohnivé opice. Hlavními živly roku 2016 jsou oheň a kov. Oheň je prvek specifický pro letošní rok, jak již z názvu vyplývá. Ohnivá opice přichází jednou za 60 let, naposledy tedy v roce 1956. Kov je prvkem opice, každé z dvanácti zvířat čínského zvěrokruhu má přiřazeno jeden prvek. Spojení ohně s kovem není harmonické, neboť v koloběhu pěti prvků je kov kontrolován, tvarován a ničen ohněm. Kov má pevnou chladnou povahu. Oheň je zářivý, hřejivý až spalující. Vztah ohně a kovu je proto velmi nesouladný. To se bude odrážet v celém průběhu roku 2016.

rok ohnivé opice

Opice je akční jangové zvíře. Bojovná opice je známá svou drzostí a neposedností. Rok 2016 bude proto plný akce a neočekávaných událostí. Na rozdíl od domácí kozy, která vládla roku 2015, se opice touží projevit na veřejnosti. Z tohoto důvodu více pozornosti bude směřováno mimo domov a rodinu. Více se budou řešit veřejné záležitosti. V roce 2016 mnohé z nás čeká rušnější život. Klid v roce 2016 bude nejspíše nedostatkovou komoditou. Opice v čínském zvěrokruhu je známa svou láskou k zábavě a divadlu. Slavná mistryně masek – opice – umí dokonale schovat své skutečné emoce. Z tohoto důvodu v letošním roce nebude snadné dopátrat se podstaty věcí. Ovšem vzhledem k ohnivé povaze roku budou lidé více impulzivní. V letošním roce bude náročné zachovat chladnou hlavu a diplomatický tón. Lze očekávat více provokací a méně tolerance. V čínském zvěrokruhu se opice považuje za velkého provokatéra, z tohoto důvodu rok 2016 může přinést i více soudních sporů, různých nedorozumění a skandálů. Většina konfliktních situací ale pravděpodobně nebude mít závažné následky.
 Rok 2016 bude úspěšným rokem pro zábavní průmysl a informační technologie. Dařit se bude i oborům zaměřeným na osobní rozvoj (např. koučování) a aktivní volnočasové aktivity (např. bojová umění, tance, sporty). Více budeme pátrat po informacích, vzroste zájem o učitele, kouče a průvodce. Opice je kreativní tvor, který patří k slavné trojici zvířat podnikatelů (krysa-drak-opice). Rok 2016 bude proto bohatý na zajímavé a odvážné podnikatelské záměry a projekty. Vhledem k bojovné až agresivní povaze opice se bude rozvíjet i zbrojní průmysl.

Opice je velmi soutěživé zvíře. Z tohoto důvodu budou velmi aktuálními tématy hry, soutěže, sport a hazard. Z pohledu mezilidských vztahů přinese letošní rok jak více konfliktů, tak i veselých událostí. Opice má totiž dobrý smysl pro humor, ale slabší morálku. Bude potřeba více prověřovat informace a být pozornější při podepisování smluv a dohod. Rok opice není nejlepším rokem pro svatbu, s výjimkou uzavření sňatku po dlouhotrvajícím vztahu. Opice je velmi citlivá na své soukromí, je nedůvěřivá a opatrná. Pokud ale nalezne toho, komu dokáže důvěřovat, pak je schopná zachovávat věrnost po celý život.

Hlavními živly roku 2016 jsou oheň a kov, lze proto očekávat více technogenních katastrof a havárií. Z přírodních katastrof by to mohly být požáry a sopečné či vulkanické erupce. Lze očekávat i více problémů s kvalitou ovzduší. Válečné konflikty budou ve světě s velkou pravděpodobnosti pokračovat i nadále. Konfliktní situace mohou vznikat bez zjevného důvodu a nedávat smysl. Ohnivá opice je totiž spojená s chaosem. Proto bude těžké předpovídat vývoj vzniklých událostí.

Po zdravotní stránce to může být velmi zajímavý rok. V letošním roce obzvlášť platí, že příčina mnohých nemocí vychází ze stavu mysli, emocí a psychiky. Proto v roce ohnivé opice lze očekávat jak zázračná uzdravení, tak i náhle zhoršení zdravotního stavu. Oslabenými orgány pro rok 2016 jsou tenké a tlusté střevo. Mnohé zdravotní problémy budou důsledkem kvality práce těchto orgánů. Spojení ohně a kovu má vliv na stav krve. Problémy proto lze očekávat i v této oblasti. Nejlepší způsob, jak nemocem předejít, je včasná prevence, zdravý životní styl a hlavně schopnost udržet vnitřní klid za všech okolností. Bude to složitý, ale velmi zajímavý rok.

textace:  Marina Matura
www.kralovnafengsuej.cz