Rok dřevěné kozy 19. 2. 2015 – 7. 2. 2016 (podle lunárního kalendáře)

rok kozy

rok kozyRok 2015 je dle čínského kalendáře rokem kozy. Každý rok má kromě zvířete i svůj specifický prvek. Pro rok 2015 je tímto prvkem jinské dřevo. Abychom zjistili hlavní živly roku 2015, je potřeba ještě vědět jaký prvek patří koze samotné. Koza se řadí mezi čtyři zemská zvířata (koza, pes, buvol, drak), proto je jejím prvkem země. Z toho vyplývá, že významnými živly pro rok 2015 jsou dřevo a země.

Rok 2015 je jinský rok. Na rozdíl od předchozího roku jánského 2014, který byl ve znamení akčního dřevěného koně, bude jinský rok dřevěné kozy o něco klidnější. Více času budeme věnovat rodině a přátelům. Dařit se bude různým spolkům a svazům. Lidé se budou chtít více než v jiných letech sdružovat a vzájemně spolupracovat. Možná se vytvoří i nová společenství globálnějšího charakteru. Ovšem dodržování sjednaných úmluv a smluv bude náročné. Koza je totiž náladová, zbrklá a snadno dokáže měnit své plány a nálady. Rok 2015 přinese více prázdných slibů a některé plány tohoto roku zůstanou jen na papíře. Pocit nejistoty, nervozity a neklidu bude stinnou stránkou letošního roku.

Koza, zvíře roku 2015, je symbolem dětí, rodin a plodnosti. Téma dětí proto bude v letošním roce velmi aktuální. Více párů bude letos toužit počít potomka. Bude více plánovaných těhotenství a umělých oplodnění. Dařit se bude byznysu spojenému s domácnostmi, hlídáním dětí a zábavou. Měl by to být dobrý rok pro školství (především základní stupně) a pro poskytovatele volnočasových aktivit. Koza je také spojena s uměním a krásou. To znamená, že v roce dřevěné kozy budeme více řešit vzhled a více utrácet za oblečení, různé doplňky a služby spojené s krásou (kosmetika, kadeřnictví, plastická chirurgie). Bude se také dařit umění a designu. Bude to velmi tvůrčí a kreativní rok. Naopak trh s nemovitostmi letos nečekají příliš dobré zprávy. Lidé budou spíše vyčkávat a méně investovat.

Vzhledem k tomu, že hlavními živly roku 2015 jsou země a dřevo, lze očekávat spíše sušší rok. Z přírodních katastrof by to mohly být například zemětřesení, sesuvy půdy, větrné smrště a hurikány. Bude i více ekologických katastrof. Válečné konflikty budou bohužel pokračovat i tento rok. Více konfliktní bude blízký východ a arabské státy. Vzhledem k tomu, že se přece jen jedná o mírnější rok, by se mohly konfliktní strany letos snadněji domluvit na příměří.

Zdraví v roce dřevěné kozy bude jedním z klíčových témat. Více pozornosti v roce 2015 je potřeba věnovat játrům, kloubům a pohybovému aparátu. Z pohledu zdraví bude letošní rok patřit spíše k těm horším rokům. Vyskytne se více případů závažnějších onemocnění (mrtvice, rakovina). Pomoci předejít těmto problémům může změna životního stylu. Měli bychom více konzumovat ovoce a zeleninu, naopak méně masa a cukru. Měli bychom se více hýbat a zařadit do pravidelného programu i cvičení. Nabírat na váze letos bude mnohem snadnější než si udržet postavu či zhubnout.

Jako každý rok i rok dřevěné kozy 2015 má své plusy a mínusy. Záleží na tom, na co se zaměříme. Více úspěchu letos dosáhneme týmovou prací a spoluprací. Je dobré oprášit své diplomatické schopnosti a zapracovat na komunikačních dovednostech. Rok 2015 je výborným rokem pro navázání neformálních vztahů, které mohou v dalších letech pomoci dosáhnout velkých úspěchů. Celkově bychom ale měli v roce dřevěné kozy o něco méně řešit práci a více času věnovat rodině, domovu a zdraví. 

Marina Kopecká
www.kralovnafengsuej.cz