Letní škola Kung-fu 2015

Chata-Blatiny

Letos to bylo již po desáté, co naše Kung-fu škola navštívila Blatiny. Spousta starších i nových žáků se vždy těší na týdenní soustředění pod vedením Sifu Jiřího Holáně a jako každý rok se snaží trenér dát svým žákům maximum a případně zpestřit týden tvrdé práce různými akcemi, novinkami a semináři. Ani letos tomu nebylo jinak. Seminář sebeobrany budované na reálných situacích pro naši školu vedl Martin Mikolášek z klubu RBSD Czech Republic. Důraz byl kladen na zvládnutí několika základních fází konfliktu boje ve stoje i na zemi. Nechyběl asi seminář sebeobrany určený přímo pro děti pod vedením Mikiho Hanusky a velmi oblíbeným byl seminář sebeobrany proti noži, který vedl přímo Sifu Jiří Holáň.

Program byl velmi pestrý, nesměl chybět ranní běh, strečink a následný Čchi Kung. Dopolední a odpolední blok byl zaměřen převážně na pilování forem se zbraněmi i beze zbraní, aplikací a drilů. Důraz se kladl nejen na výuku forem a drilů, ale na pilování postojů a základních technik rukou a nohou, které jsou nezbytnou součástí rozvoje schopností každého studenta. Večer pro ty nejodvážnější, kterým zbývala po náročném dni ještě energie, připravil trenér novinku – tzv. Výzvy, kdy žáci od druhého večera absolvovali nejprve pět set úderů až po 1000 úderů ten poslední večer.

Není to jen o fyzičce a náročném cvičebním programu, jde i o příjemně strávený čas s přáteli, na který se žáci těší celý rok, a jelikož všichni účastníci hodnotili akci více než kladně, je to pro trenéra to největší ocenění.Autor: Jana Koudelková
Více fotografií z Letní školy Kung-fu Blatiny 2015

Letní škola Kung-fu 2015