Exhibice Kung-fu v Dolních Kounicích

Exhibice Dolní Kounice

V sobotu se náš oddíl zúčastnil programu v klášteru Rosa coeli v Dolních Kounicích. Již popáté se v klášterních zdech rozléhaly bojové rytmy, při kterých se návštěvníci mohli seznámit s uměním jihočínských mistrů Kung-fu. Každý z přítomných měl přidělenou svou roli, takže ukázky zahrnuly široké spektrum bojových technik. Sestavy jednotlivců beze zbraně i se zbraní, formy ve dvojici, opět beze zbraně i se zbraní byly po zásluze odměněny potleskem početného publika.

 Vedle představení technik Kung-fu se exhibice zúčastnili také fighteři z o.s. Streetsurvival Brno a Rosice. Atraktivní plnokontaktní souboje v čínském boxu, či grappling patřily k publikem vděčně odměňovaným ukázkám bojových umění. Zajímavou ukázkou byla také sebeobrana žena dětí proti agresívním útočníkům s předvedením nejúčinnějších metod jejich zneškodnění.

 Ukázky tradičního posilování pomocí jednoduchých pomůcek či váhou vlastního těla mohou být jistě zajímavou inspirací pro každého, kdo chce začít něco dělat se svou kondicí. Ovšem pozor na příliš velké dávky na začátku. Všeho s mírou.

K celé akci vyšel také článek na Novinkách.cz. Děkujeme všem účastníkům za skvělou reprezentaci našeho sportu, také kolegům z oddílu Streetsurvival a v neposlední řadě také přátelům a známým za podporu při vystoupení. 

Skvělé fotky má na svědomí Radek Zíma.