Čínský nový rok ve znamení vodního draka 23. 1. 2012 – 9. 2. 2013

Vodní drak

Drak je vznešené mystické zvíře. Představuje silný mužský princip, autoritu a moc. Roky pod jeho nadvládou, i když jsou často velmi náročné, přináší s sebou mnoho rozhodujících událostí a nová řešení starých táhnoucích se problémů. V čínské astrologie je drak velmi oblíben. Je symbolem a patronem rodiny, úspěšného podnikání a státní moci. Drak miluje luxus a přepych. Drak jedná přímo a otevřeně, takže intriky a jednání za zády se během roku draka rozhodně nevyplatí. Rok 2012 je rokem černého vodního draka. Černá barva představuje jinovou podobu vody, tak jako černá vodní hladina v noci. Tím se černý vodní drak liší od ostatních draků. Vodní drak symbolizuje bohatství a hojnost, přináší déšť a dobrou úrodu. Vodní drak je tradičně zobrazován s perlou, symbolem bohatství a moudrosti. Rok pod jeho vládou bude rokem velkých změn. Drak přeje odvážným rozhodnutím a riskantním projektům. Živel voda je mimo jiné spojován s emocemi, okultizmem a duchovnem. 
 Proto je vodní drak náladový a impulzivní, přináší s sebou nová poznání a pozvedá zájem o alternativní vědy. Lze očekávat velmi komunikativní a emocionální rok. Bude to rok, který otřese starými základy a nabídne nové příležitosti. Je to dobře zvolený rok pro otevření podniku, svatbu, stěhování a narození děti. Páry, které se dlouho snaží o potomka může tento rok mile překvapit! Průběh roku bude mít svoje výkyvy. Leden by ještě měl začít relativně poklidně, ovšem únor pro většinu z nás odstartuje více nečekaných události, ať už ve světě tak i v osobních životech. Velmi rušnými budou měsíce květen, červen a prosinec. Neklidná bude v roce 2012 i příroda. Voda jakožto silný živel tohoto roku může překvapit prudkými dešti a dokonce i záplavy.
V celku se dá říct, že rok 2012 bude dobrým především pro ty z nás, kdo se nebojí změn a nelpí na starém. Bude to doba zrození nových vůdců a hvězd, otevření nových životních kapitol a objevů. 

Marina Kopecká
www.kralovnafengsuej.cz